Ochrona Klimatu będzie w najbliższym czasie oraz w perspektywie kilkunastoletniej nadawała ton polityce gospodarczej w Polsce. Taka konieczność moim zdaniem wynika z dyrektyw Unii Europejskiej.

Wydaje się, iż poważne problemy, jakich polskie przedsiębiorstwa doświadczają z dostosowaniem się do wymogów drugiego okresu rozliczeniowego 2008 – 2012, mogą być zaledwie wstępem do tego, co może je spotkać w kolejnych okresach i latach.
Przebieg unijnego procesu legislacyjnego w sprawach ochrony klimatu wskazuje, iż istotne projekty są przygotowywane z kilku a nawet kilkunastoletnią perspektywą oraz wyprzedzeniem.

Państwa Członkowskie oraz przedsiębiorstwa, które odpowiednio wcześnie identyfikują potencjalne zagrożenia (i szanse) i potrafią elastycznie, w sposób planowy i perspektywiczny reagować, uzyskują atuty w tym konkurencyjnym wyścigu, jaki w chwili obecnej stanowi europejska i światowa gospodarka.

 

Ambicją www.ochronaklimatu.com jest, aby tych atutów polskie przedsiębiorstwa miały jak najwięcej. Życzę zatem sukcesów i oby lektura publikacji tego Portalu przyczyniała się do nich jak najczęściej...

Dbamy o Twoją prywatność

Poprzez kliknięcie "Akceptuję" wyrażasz zgodę na zainstalowanie i przechowywanie plików typu cookie na Twoim urządzeniu końcowym i użycie danych geolokalizacyjnych w celu optymalizacji działania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w dokumencie Polityka Prywatności.